Şirketlerimiz

   

1971 yılında ticari taksi ve dolmuş işletmeciliği ile taşımacılık alanında çalışmaya başlayan kurucumuz Ünal ÖZTUNÇ; 1980 li yıllarda Ünal ÖZTUNÇ - RE.DA.PA. TUR şahıs şirketi ile piyasadaki ulaşım sorunlarında organize boşluğunu görerek Personel Servis Taşımacılığı alanında kendi öz mal araçları yanında kiralık araçları da çalıştırarak kamu kurumlarına hizmet verilmeye başlanmıştır. 

1996 yılında kurulan RE.DA.PA.TUR LTD.ŞTİ. kamu kurumlarında sürücülü binek araç kiralama işleri yapılmaya başlanmış ve Ankara dışında bir çok ilde bulunan kamu kurumlarının özellikle ŞEKER FABRİKALARI, TEDAŞ, DSİ, PTT gibi kurumların ihaleleri kazanılarak yüzlerce sürücülü araç kiralanarak kamu hizmetine sunulmuştur.

1998 yılında RE.DA.PA.TUR LTD.ŞTİ. ile banka ve fabrikalara malzemeli ve malzemesiz temizlik personeli tahsis edilmiş ve temizlik hizmetleri verilmeye başlanmıştır.

2000 yılında inşaat sektöründe faaliyet gösteren RE.DA.PA.TUR LTD.ŞTİ. fabrika binalarının bakım-onarım, tadilat, boya işlerini de yapmaya başlanmıştır.

2002 yılında filoya eklenen Doblo, Partner tipi araçlar ile arıza ve saha ekiplerine sürücülü araçlar tahsis edilmiştir.

2005 yılında kurulan LİKRA TURİZM SEYAHAT LTD.ŞTİ. sürücülü binek araçların yanında sürücüsüz araç kiralama, günlük ve filo kiralama, havaalanı transferleri hizmetleri verilmeye başlanmıştır. LİKRA TURİZM SEYAHAT LTD.ŞTİ. ile 4x2 - 4x4 Pikap, Panelvan, Kamyonet ve Otobüs tipi araçlar kullanılmaya başlanmıştır. 

2005 yılında kurulan diğer şirketimiz RDP TUR LTD.ŞTİ. ile şehir içi APS, POSTA, KARGO dağıtım hizmetleri, hastane ve market müşterilerine servis taşımacılığı verilmeye başlanmıştır. RDP TUR LTD.ŞTİ aynı dönemde Eskişehir ve Bursa illerinde araç kiralama işlerinin yanında Personel ve İşçi Servis Taşıma işlerine başlanarak bu illerde taşımacılık sektörüne yeni bir anlam kazandırılmıştır. 

2007 yılında Kamu Kurumlarında talep edilmeye başlanan makam araçlarından VW PASSAT, AUDİ A6 - A8,  MERCEDES S320 - S500 - S600 ve gibi araçlar tahsis edilmeye başlanmıştır. Aynı yıllarda Belediyelerin ve yan kuruluşlarının makam ve hizmet aracı kiralama ihaleleri kazanılarak birçok ilde Belediyelere sürücülü ve sürücüsüz araçlarımız ile hizmet verilmektedir.

2009 yılı içerisinde şirketlerimize Personel ve Okul Servis Taşımacılığı ile Araç Kiralama üzerine ISO 9001:2008, TSE 12257, TSE 12652 - 265, TSE 12993 belgeleri alınarak şirketlerimizin yarattığı kalite belgelenmiştir.   

2009 yılı içerisinde Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Karayolu Taşıma Kanunu çerçevesinde A1-K1-K2 ve D2 TAŞIMA YETKİ BELGELERİ alınmış olup, bu belgelerin dışında çalışan tüm sürücülerimize SRC 2 ve SRC 4 Yetki Belgeleri ile personel ve yük taşımacılığı alanında Kanunlarca belirlenen tüm belgeler sağlanmıştır.

2010 yılı itibari ile şirketlerimizde Türkiye genelinde 50 den fazla kamu kurumuna 20 civarında özel sektör kuruluşuna yüzlerce aracımız ve profesyonel sürücüler ile kamu yararına ekonomik ve kaliteli olarak durmaksızın 7 gün 24 saat esasına göre hizmet verilmektedir.

Tüm çalışanlarımızın üstün gayretleri ile hep daha fazla iş hacmi yaratarak, bilgi teknolojilerini doğru kullanarak ve yeniliklerin peşinden koşarak, yenilenen araç filomuzla her zaman en iyi hizmeti en ekonomik olarak sunmak ve bunları yaparken topluma ve bireylere fayda sağlamak temel ilkelerimizdendir.

2015 yılında temelleri atılmaya başlanan RENTALL online araç kiralama platformu olarak araç ve ev kiralama alanında 2016 yılından itibaren faaliyet göstermeye başlayacak internet üzerinden direk satış ve kapıya teslim mantığı ile çalışacak dünyada örneği olmayan yeni, kullanışlı ve ekonomik bir kiralama sistemidir.